Aktualności

Akademia życzy Wesołych Świąt!

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który przemija, pełen teatralnych wrażeń! Wszystkim pracownikom, współpracownikom, Słuchaczom Akademii i ich rodzinom oraz naszym przyjaciołom życzymy najpiękniejszych Świąt!

Najmłodsi Aktorzy - rusza nowa grupa!

Nowość w naszej ofercie - zajęcia dla "Najmłodszych Aktorów", którzy chcą stawiać pierwsze kroki na scenie! Zapraszamy dzieci w wieku 6 - 8 lat na zajęcia teatralno-wokalno-taneczne, dostosowane do wieku i potrzeb młodego artysty. Raz w tygodniu, w PONIEDZIAŁEK proponujemy dziaciakom spotkanie z teatrem, tańcem i śpiewem - do dzieła! Wystarczy przesłać nam wypełniony formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie atw.lublin.pl w zakładce REKRUTACJA i rozpocząć fantastyczną przygodę sceniczną w świetle jupiterów! Pierwsze zajęcia są BEZPŁATNE.

START: Listopad 2017

DZIEŃ: raz w tygodniu - PONIEDZIAŁEK

GODZINA: 17.30 - 19.00

ZAPRASZAMY!

Na jednej scenie z gwiazdami - wspomnienie z wakacji

 

Fot. Jacek Sadowski

W ramach obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin w dniach 14-16 lipca oraz 21-22 września na Zamku Lubelskim odbyła się widowiskowa adaptacja powieści „Pogrom w przyszły wtorek” Marcina Wrońskiego zrealizowana przez Fundację Sceny InVitro oraz Venę Art. Akademia miała również swój udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu – na scenie obok Przemysława Sadowskiego, Mirosława Zbrojewicza, Matyldy Damięckiej, Agnieszki Wielgosz oraz aktorów scen lubelskich wystąpili nasi słuchacze grup Młodzi Aktorzy oraz adepci grup 16+.  

Była to niezwykła przygoda, za którą bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom, reżyserom oraz każdej dobrej duszy, która przyczyniła się do powstania kinoteatru z komisarzem Maciejewskim. 

Rusza grupa ADEPCI ATW! Ostatnie wolne miejsca!

Fot. Magdalena Wójcik

Trwa rekrutacja do grup "ADEPCI ATW" - zajęcia zaczynamy już w najbliższy weekend 7-8 października! Jeżeli masz ukończone 16 lat, teatr to Twoja pasja, chcesz być na scenie, rozwijać się i pokazać światu swój talent - jesteśmy szkołą dla Ciebie!

W programie aż 40 godzin zajęć - elementarne zadania aktorskie, taniec i ruch sceniczny, emisja głosu, interpretacja prozy i wiersza oraz dykcja. Czekamy na Ciebie! (ilość miejsc ograniczona) Plan zajęć oraz formularz zgłoszeniowy dostępny w zakładce REKRUTACJA.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 535-822-833.

"Legenda o czarciej łapie" inaczej...

Fot. Magdalena Wójcik (nieoceniona jak zawsze)

Emocje po premierze napisanej i wyreżyserowanej przez Jerzego Turowicza "Legendzie o czarciej łapie", zrealizowanej z Teatrem Muzycznym jeszcze nie opadły, a tu kolejna odsłona znanej, lubelskiej historii. 17 sierpnia przed Trybunałem Koronnym w Lublinie odbył się spektakl przygotowany przez grupę improwizacyjną - Poławiacze Pereł Improv Teatr, w którym gościnnie wystąpiła związana z Akademią Magda Stec oraz nasi wspaniali Słuchacze z grup Młodzi Aktorzy oraz Adepci ATW. Kto nie był - niech żałuje! Kolejny spektakl już 25 września na Placu Litewskim. Gratulujemy kolejnych sukcesów i tak trzymać!  

"Za kratą są zielone drzewa" - nasi Słuchacze na planie filmowym

Fot. Rafał Gawrylak

22 września miała miejsce premiera filmu "Za kratą są zielone drzewa" - w Muzeum Lubelskim na Zamku. Opowiada on historię życia i twórczości Grażyny Chrostowskiej - poetki pochodzącej z Lublina. W tej roli słuchaczka Akademii Wiktoria Dudek. Na ekranie można było zobaczyć również jej koleżanki i kolegów z grup Młodzi Aktorzy oraz Adepci ATW. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Rekrutacja 2017/2018

Informujemy, że rozpoczynamy REKRUTACJĘ na nowy rok szkolny 2017/18 w Akademii!

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcą rozwijać swój talent, grać na scenie, tańczyć, śpiewać i przeżyć z Nami wspaniałą teatralną przygodę. 
 
Zajęcia w grupach Młodzi Aktorzy (dzieci i młodzież od 8 do 16 roku życia) ruszają już od 11 września! Jedyne co trzeba zrobić, to przesłać Nam formularz zgłoszeniowy dostępny na Naszej stronie w zakładce REKRUTACJA.
 
Zajęcia w grupach Adepci ATW ruszają od października!
 
Nie ma na co czekać! Pierwsze zajęcia są bezpłatne - można przyjść i na własnej skórze przekonać się, że jesteśmy placówką dla Was!
 
Wszelkie informacje pod numerem telefonu - 535-822-833!
 
ZAPRASZAMY!

"Mamma Mia! - musicalowa podróż dookoła świata"

Serdecznie zapraszamy na koncert „Mamma mia! – musicalowa podróż dookoła świata” w wykonaniu słuchaczy II roku! Premiera koncertu odbyła się podczas tegorocznej Nocy Kultury.

Nasi słuchacze przeniosą widzów w świat musicali, prezentując takie utwory jak: „Letnia miłość” (GREASE), „Wyśniłam sen” (NĘDZNICY), „Gdybym był bogaty” (SKRZYPEK NA DACHU), „On tak ładnie kradnie” (HALLO SZPICBRÓDKA) i wiele, wiele innych! Nie może Was tam zabraknąć!

Przygotowanie wokalne: Jakub Gąska
Choreografia: Agata Żółtowska
Akompaniament: Dariusz Kwiatkowski

DATA: 11.06.2017
MIEJSCE: Krakowskie Przedmieście 36
GODZINA: 19.00 
BILETY: 10 zł

Zapraszamy do telefonicznej rezerwacji miejsc pod numerem tel. 535 822 833

Czarcia premiera Teatru Muzycznego w Lublinie i Akademii

Chociaż na zewnątrz zimno i mokro - u Nas przedpremierowa gorączka! Już 13 maja premiera spektaklu "Legenda o Czarciej Łapie", którą realizuje Teatr Muzyczny w Lublinie i w której bierzemy udział. Autorem tekstu i reżyserem jest Jerzy Turowicz - założyciel i dyrektor Akademii, zaś choreografią do spektaklu zajęła się współpracująca z Nami Izabela Krupka! Ale to nie koniec niespodzianek - rolę Wojtka gra słuchacz I ROKU Akademii - Janek Zegar, a jednego z diablików słuchacz grupy Młodzi Aktorzy - Dawid Geworgjan. Trzymamy kciuki i zapraszamy wszystkich baaaaardzo serdecznie!

Międzynarodowy Dzień Teatru z Rodziną Dulskich

ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU!

„Moralność pani Dulskiej” to jedna z najlepszych polskich komedii z rewelacyjnie napisanymi rolami. Połączenie elementów komedii i tragedii sprawia, że jest to utwór z niezwykłym, błyskotliwym poczuciem humoru, ale także swoiste zwierciadło, w którym możemy przeglądać się ze swoimi słabościami i przywarami niezwykle trafnie piętnowanymi przez autorkę.

„Tragifarsę kołtuńską” z początku ubiegłego wieku można nazwać sztuka współczesną, bo we współczesnym świecie również znajdziemy wyznawców teorii Dulskiej: „Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział”.

Reżyseria: Jerzy Turowicz

Choreografia: Izabela Krupka

Występują: słuchacze i absolwenci Akademii Teatralno-Wokalnej - Wiktoria Dudek, Wiktoria Glińska, Diana Grzeszek, Kaja Grzybowska, Bartosz Pietrzyk, Marcelina Przykaza, Michał Remiszewski, Monika Rulka, Magda Stec, Adrianna Tylus.

Bilety 12zł/10zł (ulgowy: uczniowie, studenci, emeryci)

Rezerwacje: tel. 535 822 833
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

CASTING dla dzieci - Czarcia Łapa!

UWAGA! CASTING! 

Miło Nam poinformować, że Akademia i Teatr Muzyczny w Lublinie przygotowują dla swoich widzów niezwykłą niespodziankę. Z okazji 700 lecia miasta Lublin powstanie spektakl "Czarcia Łapa", który napisał i wyreżyseruje dyrektor Naszej Placówki - Jerzy Turowicz. Więcej szczegółów już niebawem, a tymczasem zapraszamy wszystkie dzieci na CASTING! Wszelkie informacje - na zdjęciu! Zapraszamy! 

Dni wolne od zajęć

Przypominamy, że w poniedziałek 31.10 oraz 01.11 nie odbywają się zajęcia baletowe oraz zajęcia Młodzi Aktorzy. W te dni Akademia jest nieczynna - zapraszamy w środę 02.11 - zajęcia według stałego planu!

PLAN ZAJĘĆ "ADEPCI ATW" 2016/2017

Informujemy i przypominamy, że 8 października 2016 r. ruszają zajęcia grup "ADEPCI ATW"! Plan zajęć do pobrania w zakładce REKRUTACJA! Ostatnie wolne miejsca na 1 rok! ZAPRASZAMY!

Fot. Przemek Gąbka

Nabór do Akademii Baletu!

Serdecznie zapraszamy do Akademii Baletu! To propozycja dla najmłodszych dzieci w wieku 4-6 lat, które kochają taniec i muzykę oraz chcą doskonalić swoje umiejętności i rozwijać talent! Zapisy i informacje pod numerem telefonu 535-822-833!

"Adepci ATW" - REKRUTACJA? CZAS! START!

Trwa rekrutacja do grup Młodzi Aktorzy dla dzieci i młodzieży w wieku 8-15 lat.

Oprócz tego mamy również propozycję dla nieco starszych.

8 października ruszają zajęcia w grupie "Adepci ATW"! Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 16 lat! Jeśli teatr to Twoja pasja, kochasz śpiewać i tańczyć, chcesz rozwijać swój talent i doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych pedagogów - dołącz do Nas! Zajęcia prowadzone są w weekendy. W programie - elementarne zadania aktorskie, interpretacja prozy i wiersza, dykcja, śpiew i taniec. 40 godzin w miesiącu! Jedyna taka oferta w Lublinie! Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie atw.lublin.pl w zakładce REKRUTACJA!

ZAPRASZAMY!!!


Fot. nieoceniony Przemek Gąbka

REKRUTACJA 2016/2017!

Informujemy i przypominamy, że trwa REKRUTACJA na Nowy Rok Szkolny w Akademii!

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcą rozwijać swój talent, grać na scenie, tańczyć, śpiewać i przeżyć z Nami wspaniałą teatralną przygodę. 

Zajęcia w grupach Młodzi Aktorzy (dzieci i młodzież od 8 do 16 roku życia) ruszają już od 12 września! Jedyne co trzeba zrobić, to przesłać Nam formularz zgłoszeniowy dostępny na Naszej stronie w zakładce REKRUTACJA.

Zajęcia w grupach Adepci ATW ruszają od października!

Nie ma na co czekać! Pierwsze zajęcia są bezpłatne - można przyjść i na własnej skórze przekonać się, że jesteśmy placówką dla Was!

Wszelkie informacje pod numerem telefonu - 535-822-833!

ZAPRASZAMY!

"Powróćmy jak za dawnych lat..." - spektakl słuchaczy I ROKU

Akademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza ma zaszczyt zaprosić Szanownych Państwa na sentymentalną podróż do twórczości okresu międzywojennego.

Koncert "Powróćmy jak za dawnych lat..." to zbiór najpiękniejszych i najbardziej znanych utworów z okresu XXlecia międzywojennego - chociaż nie zabraknie również tych mniej znanych, które z pewnością zaskoczą Naszych widzów.

Ciekawe aranżacje, kostiumy z epoki, eleganccy panowie, piękne damy, niebanalny ruch sceniczny - wszystko to składa się na wyjątkowy spektakl, który trzeba zobaczyć.

O tym, czy "Blady Niko" to faktycznie "zimny drań", czy o "odrobinę szczęścia w miłości" trzeba modlić się do św. Antoniego oraz ile jest prawdy w tym, że kobiety nigdy "nie mają co na siebie włożyć" - i nie tylko - przekonywać Nas będą słuchacze I ROKU Akademii, dla których jest to pewnego rodzaju sprawdzian nabytych umiejętności.

Przygotowanie wokalne: Jakub Gąska, Dorota Szostak-Gąska
Akompaniament: Dariusz Kwiatkowski
Choreografia: Agata Żółtowska
Reżyseria: Jerzy Turowicz
Wystapią: Słuchacze I ROKU 

DATA: 11.06.2016
GODZINA: 17.00
MIEJSCE: Krakowskie Przedmieście 36

WSTĘP WOLNY!

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje rezerwacja biletów - poprzez wiadomość priv na profilu Akademii lub pod nr telefonu - 535822833!

NOC KULTURY 2016 - #wyobraźsobiemiasto

AKADEMIA na NOC KULTURY #wyobraźsobiemiasto

Serdecznie zapraszamy wszystkich na wyjątkowe spotkanie z Kabaretem Starszych Panów - spektakl dedykowany Nocy Kultury 2016!

Zabierzemy Was w niezwykłą podróż sentymentalną po świecie znakomitych twórców - Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego i przypomnimy dobry i inteligentny kabaret literacki.

Dlaczego Kazio nie chce się zakochać? Czy jest członkiem szajki o nazwie "Tanie dranie"? Której pani przez to prysły zmysły i kto kogo za co przeklnie? :-)

 

DATA: 04.06.2016

MIEJSCE: Akademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza - Krakowskie Przedmieście 36

GODZINA: 19.00 i 21.00

Życzenia Wielkanocne 2016!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim pracownikom, współpracownikom, rodzicom, dzieciom, dorosłym i Naszym sympatykom zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt, spędzonych w gronie rodzinnym, radosnej nadziei, a także kolorowych spotkań z budzącą się do życia przyrodą! No i oczywiście Mokrego Śmigusa Dyngusa! Alleluja!

Jednocześnie przypominamy, że przerwa świąteczna trwa od 24-28 kwietnia włącznie. Na zajęcia zapraszamy we wtorek! 

Ruszają XIII Spotkania Teatralne "Zwierciadła"

9 marca 2016 r. rusza XIII edycja Spotkań Teatralnych "Zwierciadła". Jak co roku Akademia wspiera tę inicjatywę i liczy na dużą dawkę dobrego, młodzieżowego teatru. W jury konkursu zasiądzie Jerzy Turowicz - założyciel i dyrektor Akademii, ufundujemy również nagrodę w postaci rocznego stypendium dla najlepszego aktora/aktorki festiwalu. Zapraszamy również na warsztaty mistrzowskie z ruchu scenicznego z Naszą panią choreograf - Izabelą Krupką.

Spotkania Teatralne „Zwierciadła” to festiwal teatralny organizowany od 2004 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. "Zwierciadła" są festiwalem kierowanym głównie do młodzieży licealnej, na który składają się spektakle, warsztaty, koncerty, spotkania z zaproszonymi gośćmi. W ramach wydarzenia pokazywane są spektakle tworzone przez grupy licealne i występy towarzyszące teatrów profesjonalnych. "Zwierciadła" mają charakter konkursu, co sprzyja stawianiu sobie coraz wyższych wyzwań i zdrowej rywalizacji. 

ZMIANA NUMERU KONTA

UWAGA!!! UWAGA!!!

Informujemy, że od 01 marca 2016 r. zmianie ulega numer konta bankowego Akademii.

 

Nowy numer konta:

MBANK Sp. z o.o.

12 1140 2004 0000 3802 7608 0670

Prosimy o dokonywanie wpłat na powyższy numer rachunku.

Ferie z Akademią!

Serdecznie zapraszamy na FERIE Z Akademią!  

Jeśli nie wiesz co zrobić z wolnym czasem, uważasz, że góry i narty są przereklamowane, teatr to twoja pasja, lubisz śpiewać i tańczyć, chcesz występować na scenie i rozwijać swoje zainteresowania - przyjdź do Nas i przekonaj się, że u Nas nie ma miejsca na NUDĘ! Przypominamy, że zajęcia odbywają się według harmonogramu dostępnego w zakładce REKRUTACJA. 

Życzenia Świąteczne!

Z okazji zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia, życzymy wszystkim Naszym pracownikom, współpracownikom, słuchaczom i ich najbliższym oraz wszystkim Naszym sympatykom dużo zdrowia, pogody ducha, miłości i odpoczynku, rodzinnej atmosfery i wspaniałych prezentów pod choinką. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Państwa serca spokojem i radością. Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez całe Wasze życie, a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe życzenia spełniają się w każdym momencie! Zespół ATW

 

Dulscy znowu w akcji!

 

W ubiegłą sobotę (14.11) Dulscy powrócili na scenę! Zagraliśmy pierwszy po wakacjach spektakl wznowieniowy - "Moralność pani Dulskiej" - inaugurując w ten sposób sezon artystyczny 2015/2016. Wyjazdowy spektakl w Gminnym Ośrodku Kultury w Trawnikach, w ramach XVIII Jesiennych Spotkań Teatralnych był również spektaklem premierowym dla dwójki nowych aktorów w obsadzie - Bartosza Pietrzyka jako Zbyszka Dulskiego oraz Mileny Jóźwiak jako Lokatorki! Witamy w rodzinie! Więcej informacji dotyczących spektaklu już wkrótce! WEmotikon heart

NIE PRZEGAP OKAZJI!

"Leśna kapela" w Filharmonii Lubelskiej czyli Młodzi Aktorzy w operze dla dzieci!

Filharmonia im. H. Wieniawskiego wraz z Akademią Teatralno-Wokalną Jerzego Turowicza zaprasza zarówno młodych jak i starszych słuchaczy na dzieło pt. „Leśna Kapela. Opera dziecięca w 3 aktach i 4 odsłonach”. Kompozycja Lidii Kośmińskiej (libretto) i Aleksandra Bryka (muzyka) to wydarzenie szczególne, będące pierwszą w Polsce operą przeznaczona dla dzieci, z myślą o dzieciach i dla dzieci pisaną. Utwór wprowadza słuchacza w magiczny świat przyrody, gdzie pod maską flory i fauny ukryte zostały ludzkie charaktery. Ten świat marzeń został przez twórców umieszczony w Kumowej Dolinie – pięknym lesie znajdującym się nieopodal Chełma. „Leśna Kapela” to pełna humoru, werwy i pięknych wzruszeń opowieść zarówno dla najmłodszych adeptów sztuki muzycznej, jak i prawdziwych melomanów.

Tym bardziej miło Nam, że to właśnie Nasi Młodzi Aktorzy z różnych grup, w różnym wieku wystąpią w tym widowisku. Próby trwają, a Nasze zdolne dzieci i młodzież dzielnie radzą sobie na scenie z profesjonalnymi muzykami i chórzystami Filharmonii.

UWAGA! CASTING!


Z przyjemnością ogłaszamy, że razem z Teatrem Muzycznym w Lublinie rozpoczynamy poszukiwania Calineczki i księcia Elfów. Casting już 27 września w siedzibie Akademii!
Zapraszamy wszystkie uzdolnione dzieciaki i młodzież w wieku od 8 do 13 lat! Warto spróbować swoich sił i spełnić marzenia! Może mieszkają właśnie w Waszym domu?

REKRUTACJA nadal trwa!!!

Jeśli martwicie się państwo, że zakończyliśmy rekrutację to zupełnie niepotrzebnie!

Mamy jeszcze wolne miejsca w grupach! 

Wszystkie dzieci i rodziców, którzy na własne oczy chcą się przekonać, że Akademia to idealne miejsce dla dzieci i młodzieży zapraszamy na Nasze ZAJĘCIA OTWARTE - 20 września w godzinach 11.00 - 13.30 do siedziby Akademii na Krakowskim Przedmieściu 36!

Będzie można zobaczyć jak wyglądają zajęcia taneczne, wokalne i teatralne z Naszymi wspaniałymi pedagogami, którzy co roku przygotowują dzieci i młodzież do występów na scenie i pracują nad spektaklami dyplomowymi. 

Dołączcie do grona zadowolonych dzieci, młodzieży i usatysfakcjonowanych rodziców, którzy powierzyli Nam swoje pociechy! 

Rekrutacja trwa!

Już w najbliższą niedzielę bezpłatne zajęcia otwarte dla grup Młodzi Aktorzy, na które zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież! Informujemy jednocześnie, że rekrutacja trwa nadal - do wyczerpania limitu miejsc - więc zapraszamy wszystkie gapy, które zaspały!

ZAJĘCIA OTWARTE 2015/2016 - MŁODZI AKTORZY

 

Serdecznie zapraszamy na zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży do grup Młodzi Aktorzy!

Nie zwlekaj! Przekonaj się, że jesteśmy szkołą właśnie dla Ciebie! 

Wszelkie dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 535 822 833

 

Przedłużamy termin rekrutacji w grupach 16+ na rok szkolny 2015/2016!

 

 

 

DODATKOWY NABÓR!!!

Ze względu na ogromne zainteresowania zajęciami w Akademii ogłaszamy II nabór na pierwszy rok w Akademii!  Formularze zgłoszeniowe (do pobrania na stronie Akademii w zakładce MEDIA-DO POBRANIA) można wysyłać do końca  sierpnia.

 

Egzamin wstępny przewidziany jest na 26 września.  O przyjęciu decyduje pozytywna ocena na egzaminie oraz dyrektor placówki.  

WAKACJE!!!

Cały rok ciężkiej pracy już za Nami. A co przed? Jeszcze więcej ciężkiej pracy, nowe wyzwania, nowe spektakle, nowy sezon artystyczny! Obiecujemy, że będzie lepiej, więcej i intensywniej! Obiecujemy dużo teatru przez duże T. Wracamy we wrześniu pełni nowej energii i gotowi do działania.  Dziękujemy Naszym wykładowcom, pracownikom i słuchaczom za ten rok i życzymy udanych wakacji! Nie zapominajcie o Nas! Zapraszamy na FB i stronę! Udanych wakacji!!! 

Tymczasem przypominamy, że trwa nabór do grup MŁODZI AKTORZY! Czekamy na zgłoszenia! Liczba miejsc ograniczona!

Gratulacje!!!

Z dumą informujemy, że Nasz słuchacz Jan Hrynkiewicz dostał się do finału w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie (i to na dwa wydziały!) oraz w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zarówno w Krakowie jak i w Łodzi zaproponowano mu INDEKS! Ostatecznie wybrał Łódź i właśnie tam rozpoczyna naukę od października.

Janku! Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój! 

NABÓR!!! "MŁODZI AKTORZY" 2015/2016

Przypominamy, że trwa nabór do grup dziecięcych - "MŁODZI AKTORZY"! Jeżeli państwa dziecko lubi występować na scenie, śpiewać, tańczyć, wcielać się w różne postacie lub wręcz przeciwnie - wystąpienia publiczne wywołują u niego stres, jest nieśmiałe i nie potrafi sobie z tym radzić - zapraszamy do Akademii! 

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach od nowego roku szkolnego jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego (do pobrania w zakładce MEDIA), zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki oraz uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 50 zł.

Nie czekaj, nie zwlekaj - dołącz do Nas już dziś! 

Ilość miejsc ograniczona!!!

Mają powód by "zadzierać nosa"!

Serdecznie zapraszamy na kolejną PREMIERĘ grupy Młodzi Aktorzy!

Postaramy się zabrać państwa w niezapomnianą podróż do krainy wspomnień z zespołem Czerwone Gitary! Największe przeboje grupy, okraszone pięknymi wierszami o miłości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego to idealne połączenie, a Nasze widowisko to idealny pomysł na spędzenie czwartkowego popołudnia.

Zapraszamy na poetycko-muzyczny spektakl "Nie zadzieraj nosa!"!!!

 

Krakowskie Przedmieście 36

18.06.2015

godz. 18.30

WSTĘP WOLNY!!!

EGZAMINY czas zacząć!

Z dumą ogłaszamy, że w tym roku aż siedmioro z Naszych słuchaczy zdaje egzamin do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Już dziś (15 czerwca) pierwszy egzamin w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Życzymy powodzenia i bardzo mocno trzymamy kciuki!!! Miejmy nadzieję, że "siódemka" okaże się dla Nich szczęśliwa!!!

Akademia na NOC KULTURY 2015!

Jak co roku Akademia współtworzy Noc Kultury. Wśród wielu imprez towarzyszących temu wydarzeniu znalazły się również dwie Nasze propozycje.

Wszystkich, którzy nie mieli okazji zobaczyć, serdecznie zapraszamy na koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego "Jesteśmy na wczasach - Młynarski" w wykonaniu słuchaczy I roku.

Wojciech Młynarski – poeta, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek i librett, tłumacz, znany przede wszystkim z autorskich recitali to osoba, której przedstawiać nie trzeba, a której twórczość znać wypada.

Z tej właśnie przyczyny przygotowaliśmy dla Naszej publiczności wieczór z piosenką pełen wspomnień, gdzie oprócz znanych i lubianych utworów zaprezentujemy również te mniej popularne.

Przygotowanie wokalne: Dorota Szostak-Gąska
Akompaniament: Alesia Aleksandrowicz
Ruch sceniczny: Izabela Krupka

Zapraszamy również wszystkich "Osiecko-maniaków" na niezwykły, premierowy koncert piosenek tej znakomitej polskiej poetki, autorki tekstów piosenek, pisarki. Każdy z jej utworów to eksplozja emocji i energii. I to właśnie chcą przekazać Nasi wykonawcy. Piękne, nostalgiczne (i nie tylko) i przede wszystkim mądre teksty to atut Osieckiej. Jej się nie da śpiewać po prostu "od tak".

Nasz koncerty to obowiązkowa pozycja na mapie NOCY KULTURY 2015!
Zachwycą każdego, nawet najbardziej wymagającego widza!

Przygotowanie wokalne: Mariola Zagojska
Akompaniament: Dariusz Kwiatkowski

 

06.06.2015

"Jesteśmy na wczasach... - Młynarski" - 20.00

"Zielono mi... - Osiecka" - 22.00

Akademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza

Krakowskie Przedmieście 36

Najmłodsi na SCENĘ!

Przed Nami kolejny "mały egzamin" dla Młodych Aktorów. Tym razem grupa najmłodszych dzieciaków zaprezentuje się swojej publiczności w programie "Tęczowy Music Box". Dorośli pewnie jeszcze pamiętają program dla dzieci i młodzieży, emitowany na początku lat 90. na antenie TVP1 o tym samym tytule. Piosenki kolorowe, wesołe i przenoszące słuchacza w krainę dzieciństwa. 

Z takim właśnie repertuarem zmierzy się Nasza grupa, a wszystko to okraszone dowcipnymi wierszami Ludwika Jerzego Kerna. Będzie to laurka dla wszystkich MAM, które wczoraj miały swoje święto.

Dołączamy się do życzeń i serdecznie zapraszamy!

 

"Tęczowy Music Box"

27.05.2015

godz. 18.00

Akademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza

Krakowskie Przedmieście 36

"Udane wczasy", czyli kolejna PREMIERA za Nami!

 

Kolejną "akademiową" PREMIERĘ możemy zaliczyć do bardzo udanych. Tym razem słuchaczom I roku przyszło zmierzyć się z piosenką w programie "Jesteśmy na wczasach... - Młynarski".

Wojciech Młynarski - poeta, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, autor tekstów piosenek i librett, to osoba, której przedstawiać nie trzeba, a której twórczość znać wypada.

Z tej przyczyny słuchacze I roku przygotowali dla Naszej publiczności wieczór z piosenką pełen wspomnień, gdzie oprócz znanych i lubianych utworów zaprezentowali również te mniej popularne. Była to dla Nich doskonała okazja do sprawdzenia się na scenie i sprawdzenia swoich umiejętności.

DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY nie tylko młodym wykonawcom, ale również pani Dorocie Szostak-Gąsce za przygotowanie wokalne, pani Alesji Aleksandrowicz za akompaniament oraz pani Izabeli Krupce za nietuzinkowy ruch sceniczny. 

A najlepszą recenzją koncertu były długie brawa zebranej publiczności!

 

PREMIERA! "Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca"

"Rozum mężczyzną,
białogłową afekt tylko rządzi (...)" 

Żeby się przekonać, czy tak jest w rzeczywistości i sprawdzić jaki finał będą miały składane przez Klarę i Anielę tytułowe "śluby panieńskie" musicie wybrać się na naszą wyczekiwaną PREMIERĘ w wykonaniu słuchaczy II roku.

Gwarantujemy mnóstwo śmiechu, niezapomniane doznania i wspaniałą zabawę - jak na komedię przystało :-)

Dwie panienki - Aniela i Klara postanawiają nigdy nie wychodzić za mąż i dręczyć mężczyzn swą obojętnością. Zakochany Albin od razu zostaje odrzucony przez Klarę, Aniela również jest obojętna na zaloty Gustawa, który z początku nie mógł uwierzyć w owe przysięgi dziewcząt. W końcu wymyśla on intrygę w celu zdobycia ukochanej i pomocy płaczącemu z rozpaczy Albinowi.

Komedia Fredry przedstawia miłość jako wielką, prawdziwą siłę, która pobudza ludzi do działania i przynosi radość życia. Fredro wierzył w potęgę miłości, która według niego jest szczęściem człowieka, jest radosna, zwieńczona małżeństwem, optymistyczna, lecz trzeba o nią walczyć.


BILETY: 10 zł

REZERWACJA TELEFONICZNA: 535822833

REKRUTACJA "ADEPCI ATW" 2015/2016

WARUNKI REKRUTACJI NA I ROK

DO GRUPY „ADEPCI ATW” – Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza – Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego w Lublinie.

1. Złożenie przez słuchacza Formularza zgłoszeniowego ATW,

2. Potwierdzenie dokonania płatności wpisowego w wysokości 50 PLN,

3. Pozytywna decyzja Dyrektora po Przesłuchaniu wstępnym,

4. Pozytywna opinia lekarska o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki,

5. Akceptacja warunków umowy i odpłatności.

 

Na przesłuchaniu wstępnym sprawdzane będą predyspozycje aktorskie, wokalne i ruchowe. Kandydaci zobowiązani są posiadać strój do ćwiczeń ruchowych i miękkie obuwie (baletki lub grube skarpety).

I Termin Przesłuchania wstępnego – 26.06.2015 r.

II Termin – 26.09.2015 r.

Godziny zostaną ustalone indywidualnie z kandydatami.

 

 

WARUNKI REKRUTACJI NA II ROK

DO GRUPY „ADEPCI ATW” – Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza – Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego w Lublinie.

1. Złożenie przez słuchacza Formularza zgłoszeniowego ATW,

2. Potwierdzenie dokonania płatności wpisowego w wysokości 50 PLN,

3. Pozytywna opinia lekarska o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki,

4. Akceptacja warunków umowy i odpłatności.

 

W przypadku większej ilości zgłoszeń, niż limit miejsc ostateczną decyzję o przyjęciu do placówki podejmuje Dyrektor.

 

W przypadku słuchaczy niepełnoletnich – składa rodzic/opiekun prawny

REKRUTACJA "MŁODZI AKTORZY" 2015/2016

WARUNKI REKRUTACJI  NA ROK 2015/2016

DO GRUP „MŁODZI AKTORZY” Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza – Niepublicznej Placówki Artystycznej – Ogniska Artystycznego w Lublinie.

1. Złożenie przez rodziców/opiekunów prawnych słuchacza Formularza zgłoszeniowego ATW,

2. Pozytywna opinia lekarska o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki,

3. Akceptacja warunków umowy i odpłatności.

 

Rekrutacja trwa do wyczerpania limitów miejsc.

W przypadku większej ilości zgłoszeń, niż limit miejsc ostateczną decyzję o przyjęciu do placówki podejmuje Dyrektor.

Repertuar Akademii - MAJ/CZERWIEC

Poniżej znajdziecie państwo wykaz spektakli Akademii do końca sezonu artystycznego 2014/2015. Będzie Nam bardzo  miło, jeśli postanowicie wszystkie weekendy spędzać z Nami, a gwarantujemy, że będzie się działo! Repertuar w formie elektronicznej, do pobrania w zakładce - MEDIA! Zapraszamy!

ATW - placówką oświatową!

Z dumą i przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że Akademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza została wpisana do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Miasta Lublin.

Od 01. maja 2015 r. grupy "Młodych Aktorów" funkcjonować będą jako Placówka Artystyczna - Ognisko Artystyczne, zaś "Adepci ATW" - jako Placówka Kształcenia Ustawicznego, jednocześnie informujemy, że formuła i godziny zajęć pozostają bez zmian.

Przeobrażenia, których dokonaliśmy są wynikiem ciągłego dążenia do bycia lepszymi. Jesteśmy przekonani, że nasze działania będą pomocne w dalszym rozwoju Akademii, a co za tym idzie, także w rozwoju i doskonaleniu swoich umiejętności przez naszych Słuchaczy.

 

"PARADY" Jana Potockiego - pierwszy spektakl wznowieniowy!

 

 

Na życzenie publiczności, po długiej przerwie, spektakl - "Parady" Jana Potockiego, w wykonaniu absolwentów Akademii, wraca na afisz! 

23 grudnia 2015 roku przypada 200. rocznica śmierci tego wybitngo powieścio- i dramatopisarza, podróżnika, publicysty, archeologa... (lista jest bardzo długa) i właśnie ten rok ogłoszony został przez UNESCO Rokiem Jana Potockiego. Dlatego (i tym bardziej) zapraszamy na spektakl - pozycja obowiązkowa na kulturalnej mapie sobotniego wieczoru :-) 

"PARADY" Jan Potocki

18.04.2015

godz. 19.00

Akademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza

ul. Krakowskie Przedmieście 36

BILETY: 10 zł (do nabycia w dniu spektaklu, w siedzibie Akademii od 10.00)

 

"Antygona" na stałe w repertuarze

Już jutro (11 kwietnia 2015), na scenie Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza będzie można zobaczyć "Antygonę" Sofoklesa - spektakl zrealizowany przez Słuchaczy I roku. Po premierze, która zebrała bardzo pozytywne recenzje ze strony naszych widzów, postanowiliśmy włączyć ją na stałe do Naszego repertuaru. Zapraszamy wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć tego widowiska! To pozycja obowiązkowa na sobotni wieczór! Już wkrótce fotorelacja w galerii a także repertuar spektakli do końca sezonu! 

"ANTYGONA"

11.04.2015 (sobota)

Akademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza

ul. Krakowskie Przedmieście 36

godz. 19.00

Życzenia Wielkanocne 2015

 

 

Pisanki skradły słońcu kilka złotych promieni, teraz ich jasny blask niech Wasz dom rozpromieni. Niech radosne Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary.Niech pogoda ducha towarzyszy Wam w trudzie każdego dnia, a radość serca w czasie zasłużonego odpoczynku. Naszym Pracownikom, Słuchaczom, Dzieciom, Rodzicom i wszystkim sympatykom Akademii życzymy aby te święta Wielkanocne wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

Z OSTATNIEJ CHWILI!!! - Daniel Dobosz tegorocznym laureatem ZŁOTEJ MASKI 2015!!!

Mamy przyjemność i zaszczyt poinformować, że prowadzący zajęcia w Akademii Daniel Dobosz został uhonorowany prestiżową nagrodą "Złota Maska 2015"! Nagrodę przyznaną w tym wyjątkowym dniu - Międzynarodowym Dniu Teatru - Daniel otrzymał za rolę Korowiowa w spektaklu "Mistrz i Małgorzata". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

PREMIERA na Międzynarodowy Dzień Teatru

Od 1961 roku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru, ustanowiony na 27 marca. Co roku, rozsyłana jest wiadomość, tłumaczona na ponad 20 języków, od wybitnego człowieka teatru zawierająca jego przemyślenia na temat teatru i światowej harmonii. Pierwszą taką wiadomość wysłał w 1962 roku Jean Cocteau. My również w tym wyjątkowym dniu chcemy do wszystkich przemówić. Nie można tego zrobić w lepszy sposób niż poprzez wyjątkowy spektakl.

Tym razem zapraszamy na „Antygonę” Sofoklesa, która jest efektem półrocznej pracy Słuchaczy Akademii pierwszego roku, wyreżyserowaną przez samego Jerzego Turowicza.

„Antygona to dzieło o charakterze uniwersalnym niesie przekaz aktualny zawsze i wszędzie. Heroiczna bohaterka Sofoklesa przekonuje o istnieniu odwiecznych, niepisanych, tkwiących w nas praw moralnych, boskich z pochodzenia i niewzruszalnych, którym sprzeniewierzyć się nie wolno, nawet gdy ceną za dochowanie im wierności staje się własne życie”.

Praca nad spektaklem okazała się nie lada wyzwaniem dla całej obsady, a żeby sprawdzić czy udało im się owemu wyzwaniu podołać – trzeba przyjść i zobaczyć spektakl!

ZAPRASZAMY!

28.03.2015 (sobota)

Godz. 19.00

Akademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza

Krakowskie Przedmieście 36

 

MINI EGZAMIN Młodych Aktorów

Już dziś (24 marca 2015) w siedzibie Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza odbędzie się premiera widowiska „O mnie się nie martw” w wykonaniu wtorkowej grupy Młodzi Aktorzy. Scenariusz oparto na piosenkach Kasi Sobczyk i Karin Stanek, w które wpleciono skecze Stefanii Grodzieńskiej. Nasi artyści muszą  zmierzyć się z nie lada wyzwaniem, jakim okazało połączenie tańca, śpiewu i gry aktorskiej.  Choreografię do spektaklu stworzyła Agata Żółtowska, nad stroną wokalną czuwał Jakub Gąska a nad przygotowaniem dowcipnych scenek kabaretowych - Magda Stec.

Chcieliśmy przybliżyć młodym ludziom twórczość bliską sercom ich dziadków i rodziców, pokazać, że w świecie pełnym prostych kompozycji i mało ambitnych tekstów są jeszcze utwory, które mimo upływu czasu są lekkie i przyjemne i niosą ze sobą jakiś przekaz. Skecze „rodem z PRL-u”, czasów im zupełnie nie znanych, okazały się strzałem w dziesiątkę i będziecie się państwo mogli przekonać, że nadal możemy się spotkać z kolejką w Urzędzie czy tłokiem w tramwaju…

Spektakl „O mnie się nie martw”

PREMIERA 24.03.2015

Godz. 18.30

 

Zapraszamy!

"Zwierciadła" CZAS! START!

 Jeżeli oczy są zwierciadłem duszy człowieka, to teatr z pewnością tworzy zwierciadło dla duszy świata."


Miło Nam ogłosić, że Spotkania Teatralne "Zwierciadła" Zamoy odbędą się już po raz XII a Nasza Akademia będzie uczestnikiem tego niesamowitego wydarzenia już trzeci raz!  W dniach 11.03-13.03.2015r. II Liceum Ogólnokształcące  im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie zamieni się w miejsce spotkań młodych aktorów, reżyserów, miłośników teatru i ludzi w każdy możliwy sposób z teatrem związanych.

 

Współorganizatorem "Zwierciadeł" jest fundacja T.E.A.M. "Teatrikon", zrzeszająca młodzież aktywnie uczestniczącą w życiu kulturalnym otaczającego ją środowiska. "Zwierciadła" są przeglądem amatorskich grup teatralnych, powstałym z myślą o licealistach z całego regionu. Daje on możliwość zaprezentowania swoich talentów przez młodych adeptów sztuki na arenie międzyszkolnej. "Zwierciadła" zachowują zarówno unikalny charakter turnieju, ale także stanowią formę integracji między młodzieżą. Jednocześnie są wzbogacającym doświadczeniem nie tylko dla początkujących aktorów, ale także dla organizatorów, których znaczna część to właśnie uczniowie. Festiwal niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem, budzi wielkie emocje i jest z niecierpliwością wyczekiwanym wydarzeniem nie tylko przez społeczność szkolną II LO, ale także przez młodzież z całego Lublina.

 

Zwycięzcy tegorocznych Spotkań Teatralnych zostaną uhonorowani nagrodami - do odebrania sa: statuetka "Zwierciadeł" oraz jak co roku stypendium Akademii Teatralno- Wokalnej Jerzego Turowicza w Lublinie. Grupy teatralne będą ocenianie przez obiektywne i profesjonalne jury, w skład którego będą wchodzić osoby ze świata kultury i sztuki. Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom możliwość udziału w warsztatach teatralnych, dziennikarskich i fotograficznych, które zostaną poprowadzone przez zaproszonych fachowców i pozwolą na rozwinięcie umiejętności. Przedstawiciele poszczególnych grup mają wstęp na wszystkie prezentowane spektakle dzięki czemu mogą konfrontować własną pracę z działalnością innych teatrów i uczyć się na ich doświadczeniu.

 

 

Dulscy idą za ciosem i rozpychają się łokciami!

Ponieważ spektakl cieszy się wśród naszych widzów ogromną popularnością, z przyjemnością informujemy, że wraca na stałe do naszego repertuaru!

Wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli naszego spektaklu, zapraszamy już 20 lutego 2015r. 0 godzinie 18.00 do Domu Kultury LSM (ul. Konrada Wallenroda 4a), gdzie tym razem zagości rodzina Dulskich.

Bilety można kupić w siedzibie Akademii (ul. Krakowkie Przedmieście 36), codziennie w godzinach 16.00 - 20.00, lub bezpośrednio przed spektaklem w DK LSM.

Zapraszamy !!!

 

 

Udana premiera - "Można znów żyć po bożemu..."

Dla naszej Meli Dulskiej, czyli Kai Grzybowskiej to pierwsze koty za płoty. W dodatku koty, które z pewnością można zaliczyć do udanych. 06 lutego 2015 r. w Domu Kultury ABC odbył się pierwszy w tym sezonie, wznowieniowy spektakl "Moralność Pani Dulskiej"

Widownia dopisała, a oklaskom i wyrazom uznania dla naszych aktorów nie było końca.

Debiutująca w roli Meli Dulskiej - Kaja, podbiła serce publiczności, co udało się również reszcie obsady.

Szczególne podziękowania należą się Szkole Wizażu i Stylizacji AESTHETIC za wykonanie profesjonalnych fryzur i makijaży, które podkreśliły charakter postaci.

A w galerii, kilka zdjęć z cyklu "Making of" tuż przed spektaklem. Zapraszamy!!!

"Moralność Pani Dulskiej" - pierwszy spektakl wznowieniowy!

Akademia Teatralno - Wokalna Jerzego Turowicza zaprasza na pierwszy spektakl wznowieniowy - "Moralność pani Dulskiej" autorstwa Gabrieli Zapolskiej (1857-1921)

Sztuka Zapolskiej jest tragifarsą, czyli połączeniem elementów komedii z elementami tragedii. Główna bohaterka – Aniela Dulska – jest postacią obłudną, dwulicową, fałszywą, chciwą, nie potrafi okazać życzliwości, gardzi ludźmi biednymi, słabymi i wrażliwymi. Wszystko co robi, robi na pokaz. Jej postawa, nazywana "dulszczyzną", prezentuje pozorną moralność; życie w zakłamaniu i obłudzie. Przymyka oko na romans jej syna z Hanką, aby tylko ten nie włóczył się nocami po lokalach (w rzeczywistości Dulska nie wyobraża sobie małżeństwa Zbyszka z Hanką, uważałaby to za hańbę dla jej rodziny i splamienie honoru). Problem pojawia się, gdy Hanka zachodzi w ciążę.

Zależało Nam na powrocie do polskiego repertuaru, który niewątpliwie nieco zepchnięty do "lamusa" broni się swoim kunsztem i ponadczasowością. 

A to wszystko tylko przedsmak tego co będzie można zobaczyć na scenie!

 

UWAGA! UWAGA!

Ze względu na zmiany obsadowe mamy dla Naszych widzów niespodziankę - w roli Meli Dulskiej ... - a o tym już niebawem! Zaglądajcie do Nas po najświeższe informacje! :)


WSTĘP WOLNY! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Data - 06.02.2014Miejsce - Dzielnicowy Dom Kultury S.M "Czechów"
ul. J. Kiepury 5a Godzina - 17.00
 

Akademia dla WOŚP

23 Finał i kolejny z udziałem Akademii! Już 3 raz wspieramy akcję Jurka Owsiaka! Bądźcie z Nami 11 stycznia w Galeria Olimp! Zaprezentujemy fragmenty spektaklu "Ocalić od zapomnienia - Marek Grechuta" oraz przedpremierowo kilka utworów z najnowszej produkcji "Zielono mi - Agnieszka Osiecka". Więcej informacji już wkrótce! Do zobaczenia!

Wesołych Świąt!

Szczęśliwych, kojących, przeżytych w zgodzie ze światem i samym sobą, pełnych życia i miłości Świąt Bożego Narodzenia, wiary co przenosi góry i nadziei, która nie gaśnie, piękna sztuki w każdym rodzaju, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego co wokół oraz wielu chwil roziskrzonych kolędą życzy wszystkim "małym i dużym" Akademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza. Wesołych Świąt!

"Legenda o Czarciej Łapie" ostatnim spektaklem w tym roku!

Już jutro zapraszamy na ostatni spektakl w tym roku! Jeśli spóźniliście się z prezentem mikołajkowym dla brata, siostry lub dla jakiegokolwiek innego znajomego dziecka to idealna okazja żeby nadrobić straty! Zapraszamy nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy chcieliby zobaczyć skąd wziął się odcisk diabelskiej dłoni na stole w Trybunale Lubelskim. W spektaklu siły połączyli nasi Młodzi Aktorzy, Adepci ATW z grupy dorosłej oraz profesjonalni aktorzy, więc to nie lada gratka! "Legenda o Czarciej Łapie" - 10 grudnia, godz.9.00, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego 

Bajkowa Akademia

Niedźwiedzie powoli zapadają już w zimowy sen, a w Akademii nikt nie śpi! Pracujemy bardzo ciężko i kolejna premiera za Nami. Na grudzień przygotowaliśmy coś dla Naszych małych widzów. Od 26 listopada zapraszamy na nowy spektakl dla dzieci - "O krasnoludkach i sierotce Marysi", zrealizowany przez Naszych słuchaczy we współpracy z Centrum Inicjatyw Artystycznych. Bajka o perypetiach Sierotki Marysi i jej niesfornych gąsek, o uczynnych krasnoludkach, przebiegłym Lisie Sadełko i utalentowanym Półpanku to doskonała propozycja na spędzenie czasu dla dużych i małych. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

"Moralność Pani Dulskiej" - UWAGA! WZNOWIENIE!

 

Lubelskie teatry zainaugurowały już sezon artystyczny 2014/2015. Kolej na Nas! Szykujemy coś specjalnego i... ogłaszamy powrót "Pani Dulskiej"! Aniela i Felicjan wracają na afisz już niebawem. Możemy też zdradzić, że do obsady wprowadziliśmy adeptkę I roku - Kaję Grzybowską - która wcieli się w rolę Meli Dulskiej. Więcej informacji już niedługo!!! Tymczasem, jeszcze w pierwotnej obsadzie, pozdrawiamy! Dulscy :)


Ostatnie wolne miejsca!

To już ostatni gwizdek! Jest jeszcze szansa, aby zapisać się na zajęcia do grupy 16+ Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza. Pozostały cztery wolne miejsca, zapraszamy serdecznie. 


Przyjdź, sprawdź jak wyglądają zajęcia już w najbliższy weekend! Plan zajęć, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie internetowej Akademii.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 535 822 833

 

Casting dla najmłodszych w naszej siedzibie!

 Agencja Castingowa OUTSIDE poszukuje chłopca do nowego filmu fabularnego Wojtka Smarzowskiego “Wołyń”.

Zdjęcia do filmu będą realizowane w Lublinie tej jesieni (od października) oraz wiosną i latem przyszłego roku. Szukamy chłopca do roli JAŚKA, syna głównej bohaterki, który rodzi się w lutym 1940 roku i widzimy go aż do lata 1945 roku, zatem szukamy kilku chłopców w różnym wieku do jednej postaci.

Tej  jesieni (początek zdjęć 14 października) potrzebujemy dwóch chłopców, blondynków, bardzo chętnie bliźniaków do grania, w tym jednego chłopca w tym samym wieku albo rodzeństwo do grania starszego i młodszego, ale nie jest to warunek:

1. jeden w wieku około 1,5 roku (zatem przedział 15-19 miesięcy)

2. drugi w wieku około 2,5-3 lata (zatem w wieku 25-36 miesięcy)

Zapraszamy na casting  24.09.2014 w godzinach 12 -17 do Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza, ul. Krakowskie Przedmieście 36 w Lublinie.

 

Szczegółowe informacje oraz odpowiedzi na ewentualne pytania pod numerem telefonu: 506 171 832

Zajęcia otwarte grupy „Młodzi Aktorzy”

Przekonaj się na własnej skórze, bo nikt nie lubi kupować kota w worku! Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 9 - 12 lat już w najbliższy piątek tj. 19.09.2014 roku  o godzinie 17.30 na otwarte zajęcia grupy „Młodzi Aktorzy”. Jest to niepowtarzalna okazja, aby poznać naszych pedagogów i zobaczyć jak prowadzimy zajęcia. 

Wszelkie dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 535 822 833

Do zobaczenia!

Nowa siedziba!

Scena jest twoja! Konkretnie scena przy Krakowskim Przedmieściu 36! Jest to adres nowej siedziby Akademii Teatralno- Wokalnej Jerzego Turowicza. W Akademii znalazła się nowa duża sala baletowa i profesjonalna garderoba dla naszych aktorów.  Dodatkowym atutem jest specjalnie zbudowana scena, która swoim niewątpliwym urokiem podkreśla niesamowity klimat miejsca.  Nasza siedziba jest w pełni przystosowana do prowadzenia zajęć teatralnych wszelkiego rodzaju.

Budynek Akademii jest jednocześnie jej wizytówką a my z dumą w sercu prezentujemy fragment naszej nowej przestrzeni!

Przypominamy o przedłużonym terminie rekrutacji. W związku z ogromnym zainteresowaniem czekamy na zgłoszenia do końca września! Wszystkie informacje dostępne na stronie internetowej a na każde pytanie chętnie odpowiemy.

ZAPRASZAMY! FOTORELACJA JUŻ WKRÓTCE!  

Rekrutacja 2014/2015 informacje

Zostały już tylko cztery wolne miejsce w grupie  „Młodzi aktorzy” (przedział wiekowy 12-14 lat). W związku z dużym zainteresowaniem przedłużamy rekrutację do końca września. Zapraszamy do kontaktu drogą e-mail lub telefonicznie. W przypadku wyczerpania limitu miejsc i dużej ilości zgłoszeń istnieje możliwość utworzenia kolejnej grupy.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, albo porozmawiać z nami i zapoznać się z metodami naszej pracy, serdecznie zapraszamy na Targi Zajęć Pozalekcyjnych, które odbędą się w Centrum Handlowym „PLAZA”  w dniach 5-7 września br. 

Teatr im. Wandy Siemaszkowej zaprasza na casting!

Casting  do „Balladyny” Rychcika w „Siemaszkowej”

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie ogłasza casting do roli tytułowej w przedstawieniu „Balladyna” Juliusza Słowackiego – w reżyserii Radosława Rychcika.

Premiera spektaklu: 12 grudnia 2014.

Próby: od 30 września 2014.

Casting odbędzie się w dwóch etapach:

I etap: Prosimy o przesłanie CV z informacją o dorobku scenicznym + 4 zdjęcia na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  – termin zgłoszeń: do 27 sierpnia 2014.

II etap: Wybrane aktorki zostaną zaproszone na przesłuchanie i poproszone o przygotowanie sceny I aktu II „Balladyny” (od słów: „Jak mało malin…” do słów „… Jakby nie było Boga”.). Każda z kandydatek powinna być gotowa do zaprezentowania zarówno roli Balladyny, jak i Aliny. Drugi etap castingu odbędzie się w dniach 8–9 września 2014 roku w Sali Prób Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

 

 

Casting  do roli Kirkora w „Balladynie” Rychcika w „Siemaszkowej”

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie ogłasza casting do roli Kirkora w przedstawieniu „Balladyna” Juliusza Słowackiego – w reżyserii Radosława Rychcika.

Premiera spektaklu: 12 grudnia 2014.

Próby: od 30 września 2014.

Casting odbędzie się w dwóch etapach:

I etap: Prosimy o przesłanie CV z informacją o dorobku scenicznym + 4 zdjęcia na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  – termin zgłoszeń: do 27 sierpnia 2014.

II etap: Wybrani aktorzy zostaną zaproszeni na przesłuchanie i poproszeni o przygotowanie fragmentu sceny II aktu III (od słów Balladyny: „Więc mam już wszystko…” do słów Kirkora: „Wspominaj mnie…”).  Drugi etap castingu odbędzie się w dniach 8–9 września 2014 roku w Sali Prób Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Egzaminy 2014 wyniki!

TEGOROCZNE SUKCESY NA EGZAMINACH DO PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ TEATRALNYCH

 

- Dwie finalistki w Akademii Teatralnej w Warszawie;

- Dwójka finalistów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie;

- Finalistka w Akademii Teatralnej wydział sztuki lalkarskiej w Białymstoku;

Wszyscy słuchacze ATW startujący do Akademii Teatralnej w Warszawie przeszli do II etapu.

6 naszych słuchaczy brało udział w tegorocznych egzaminach, 3 zdobyła indeksy do szkół państwowych.

Gratulacje dla Bartłomieja Wiatra, który dostał się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na wydział wokalno- aktorski. Bartek zdał egzaminy także na wydział musicalu Akademii Muzycznej w Gdańsku, oraz do studium Teatru Capitol we Wrocławiu. Ostatecznie wybrał krakowską PWST.

Gratulacje dla Kamili Janik, która zdobyła indeks Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na wydziale aktorstwa dramatycznego. Kamila startowała do warszawskiej AT gdzie dostała się do finału i krakowskiej PWST.

 

Gratulacje dla Anny Złomańczuk, która wywalczyła indeks Akademii Teatralnej na wydziale sztuki lalkarskiej w Białymstoku. 

 

Noc Kultury 2014

Akademia Teatralno Wokalna Jerzego Turowicza zaprezentuje się podczas nocy.

 

Nasi słuchacze wystawią spektakl pod tytułem „Parady” autorstwa Jana Potockiego.  
Sztuka przygotowana pod okiem Jerzego Turowicza przez Słuchaczy Akademii Teatralno-Wokalnej, składają się z pięciu miniatur scenicznych: I. Gil zakochany; II. Kalendarz starych mężów; III. Podróż Kasandra do Indii; IV. Kasander literatem; V. Kasander demokratą, w których to występują bohaterowie charakterystyczni dla tego gatunku.
Wielu widzom spodoba się nieszablonowy typ poczucia humoru, jaki zawarty jest w tekście Parad, gdyż w dużej mierze oparty jest on na podtekstach, sugestiach i niedomówieniach między bohaterami, a to śmieszy zawsze, czyniąc ten tekst bardzo uniwersalny.


O godzinie 00:00 odbędzie się premiera koncertu pod tytułem: "Ocalić od zapomnienia”. Jest to koncert poświęcony w całości postaci Marka Grechuty. Nasi słuchacze wykonają piosenki znane jak i te mniej znane. W repertuarze pojawią się takie utwory jak: „Ocalić od zapomnienia”, „Wszystko dla twej miłości” czy „Świat w obłokach”.

Moralność Pani Dulskiej

Akademia Teatralno - Wokalna Jerzego Turowicza zaprasza na spektakl "Moralność pani Dulskiej" autorstwa Gabrieli Zapolskiej (1857-1921)

 

"Dziś po ciężkich boleściach ukończyłam Dulską.  Co to jest? Nie wiem. Pisałam ją w gorączce po prostu, może to właśnie będzie coś doskonałego, a może nic nie warte" - pisała w 1906 r. w liście do męża Gabriela Zapolska.  Czas pokazał, że rzadko która komedia zrobiła taka karierę na scenach polskich jak właśnie "Moralność pani Dulskiej". Wystawiana wielokrotnie, obsadzana najlepszymi aktorkami,  ta tragifarsa kołtuńska,  jak określiła ją w podtytule sama autorka, komedia zrodzona z nienawiści do drobnomieszczaństwa, chciwości i obłudy - z lekkością pokonuje bariery czasu.

 

Zapolska w swojej sztuce przez 3 akty wyśmiewa moralność mieszczaństwa. Główna bohaterka - Aniela Dulska - jest postacią dwulicową, fałszywą, chciwą, nie potrafi okazać życzliwości, gardzi ludźmi słabymi, biednymi i wrażliwym.  Wszystko co robi jest na pokaz. Jej postawa, nazywana "dulszczyzną"  prezentuje życie w zakłamaniu i choć premiera sztuki miała miejsce w 1906 r. w Krakowie, postawy bohaterów w niej opisanych są ponadczasowe.

 

I właśnie z tak trudnym, naturalistycznym repertuarem zmierzą się nasi adepci.  Jest to dla nich nie lada wyzwanie, a jednocześnie cenna lekcja praktyczna, gdyż właśnie tak najlepiej zgłębiać tajniki zawodu aktora. Cała rodzina Dulskich to postacie barwne i kontrowersyjne - począwszy od seniorki rodu, poprzez lumpujacego się pierworodnego Zbyszka, nieodrodne córeczki - Hesię i Melę, na milczącym Felicjanie Dulskim skończywszy. Nie można także zapomnieć o służącej - Hance, obdarzonej "złodziejskim sprytem" Juliasiewiczowej, konkretnej Tadrachowej czy niedoszłej samobójczyni - Lokatorce. I w każdej z tych ról odnaleźli się Nasi słuchacze tworząc ciekawe i niebanalne kreacje aktorskie. 

 

Zależało Nam również na powrocie do polskiego repertuaru, który niewątpliwie nieco zepchnięty do "lamusa" broni się swoim kunsztem i ponadczasowością. 

 

A to wszystko tylko przedsmak tego co będzie można zobaczyć na scenie!

 

 

Premiera "Moralności Pani Dulskiej" w wykonaniu słuchaczy Akademii Teatralno - Wokalnej Jerzego Turowicza już 10 maja 2014 o godzinie 18.00 w Domu Kultury LSM!

 

Premiera spektaklu pt. "Calineczka"

Rozśpiewana i roztańczona, nowa wersja dobrze znanej większości bajki (Calineczka) w wykonaniu młodych słuchaczy Akademii Teatralno - Wokalnej ma już za sobą swoją premierę. Oklaskom nie było końca.

Młode artystki i artyści włożyli dużo pracy i wysiłku, aby efekt końcowy był tak wspaniały, poświęcili swój prywatny czas na dodatkowe próby a także pokazali, że bajki są dla ludzi w każdym wieku, że maja do siebie i do świata dużo dystansu, potrafią bawić się formą. Ponad to dali do zrozumienia widowni, że dobry humor to podstawa.

Oby więcej takich spektakli! A kto nie był, niech żałuje i zagląda do Nas po info o następnych pokazach. Duma Nas rozpiera! Brawo Młodzi Aktorzy! Premiera spektaklu pt. "Calineczka" w wykonaniu grupy Młodzi Aktorzy odbyła się 27.04.2014r w domu kultury LSM.

Życzenia Wielkanocne

 

W tym szczególnym czasie, jako Akademia Teatralno- Wokalna chcemy wam życzyć spokojnych i rodzinnych świąt przeżytych w tajemnicy Zmartwychwstania. Niech ten okres będzie dla was okazją do wzrostu duchowego i podróży w głąb własnego serca.

Bardziej trywialnie życzymy smacznego jajeczka, mazurka i innych pyszności i oczywiście mokrego śmigusa- dyngusa! Po Świętach spotykamy się z nową energią, planami i pomysłami.

 

 

 

Autor grafiki: Maggie Smith

Wakacje z Akademią

Akademia Teatralno Wokalna Jerzego Turowicza zaprasza na ferie z Akademią!

20 godzin zajęć artystycznych, rejs statkiem i wyprawa w poszukiwaniu bursztynów! 

To tylko niektóre z licznych atrakcji jakie znajdują się w ofercie naszego obozu. 

Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia.

 

Pinokio zaprasza!

Drewniany pajac o imieniu Pinokio, jest jedną z kanonicznych postaci literatury dla najmłodszych. W materii postaci stworzonych przez Carla Collodiego,  a w adaptacji Urszuli Lewartowicz sprawdzają się słuchacze Akademii Teatralno- Wokalnej Jerzego Turowicza w Lublinie. W rolę Pinokia wcielił się Bartosz Pietrzyk, jako jego zatroskanego ojca zobaczymy Łukasza Drozda, niesamowicie zdolna Magda Stec stworzyła ciekawe kreacje dyrektora cyrku Ogniojada, gadającego Świerszcza a także przewrotną i charakterystyczną rolę Knota!

Magiczna opowieść o pajacu, który pragnął być prawdziwym chłopcem od pokoleń przekazuje określone wartości takie jak prawdomówność, praca i szczera miłość. Spektakl w reżyserii Urszuli Lewartowicz z autorską muzyką Michała Lewartowicza jest niesamowitą formą rozrywki. Weźmy udział w niesamowitej podróży Pinokia, w pogoni za marzeniem. Co zrobi Pinokio by stać się prawdziwym chłopcem? Czy będzie to prosta droga, czy pełna niebezpieczeństw i pokus wyprawa?  Pinokio bawi swoimi nie zawsze dobrymi wyborami, wzrusza dobrodusznością i prostotą, aby na końcu zrozumieć co to znaczy być dobrym człowiekiem.

Ciekawe rozwiązania sceniczne, kostiumy i dynamika spektaklu są jego dużymi walorami. Porywająca do tańca muzyka, niejednemu widzowi zapadnie w pamięć.

 Zapraszamy serdecznie 28/29 kwietnia 2014r. godzina 8:30 i 10:30

Sala Kongresowa Uniwersytetu Przyrodniczego ul. Akademicka 15 

(fot. Karolina Rulikowska)

Akademia na Zwierciadłach!

 Już po raz drugi Akademia Teatralno Wokalna Jerzego Turowicza bierze czynny udział w Spotkaniach Teatralnych „Zwierciadła” Zamoy. W składzie Jury Zwierciadeł znaleźli się zarówno słuchacze jak i wykładowcy Akademii.

- Jerzy Turowicz

- Ola Piechnik

- Kamila Janik

- Iga Komar (grupa Młodzi Aktorzy)

 

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników teatru do oglądania prezentacji konkursowych w ramach festiwalu. Przegląd odbywa się w II Liceum Ogólnokształcącym na ul. Ogrodowej 16. W tym roku w szranki stanie 27 spektakli, różnych pod względem treści i formy. 


 

Nabór do grupy "Młodzi aktorzy"

Akademia prowadzi stały nabór do grupy dziecięcej w przedziale wiekowych 12 – 15 lat. Zajęcia odbywają się w czwartki od godziny 17:30 do godziny 20:00 w siedzibie Akademii (Pałać Parysów II piętro). W ramach zajęć prowadzone są warsztaty z emisji głosu, ruchu i gimnastyki, dykcji i pracy z tekstem. Prawidłowa postawa, czy wymowa są niezbędne każdemu i ułatwiają lepszy start.

Uczestnictwo w naszych kompleksowych zajęciach, w grupach Młodzi Aktorzy gwarantuje rozwój twórczego myślenia i pasji artystycznych. W dzisiejszej rzeczywistości doskonalenie głosu i nauka śpiewu oraz systematyczne ćwiczenie pamięci i umiejętności koncentracji jest kluczową kwalifikacją, nie tylko podczas występów na scenie. Nasze zajęcia pomagają pozbyć się wrodzonej nieśmiałości, bądź nadpobudliwości, zniwelować wady wymowy, a także ukształtować prawidłową sylwetkę. Dziecko nabierając większej świadomości własnego ciała oraz głosu, zwiększa poczucie własnej wartości, a to bezcenny kapitał na przyszłość.

 Młodzi Aktorzy to zgrana grupa młodych, uzdolnionych ludzi, którzy praktykując regularnie pod okiem wykwalifikowanej kadry, mają szansę rozwinąć indywidualne talenty, które mogą stać się początkiem ich artystycznej drogi zawodowej. 

  Nie zapominamy oczywiście, że dla dziecka ulubioną formą spędzania czasu jest zabawa, dlatego przemycamy wiedzę w przystępny sposób pozbawiony mentorskiego, szkolnego tonu. Chcemy, żeby każde dziecko po naszych zajęciach było zrelaksowane i radosne. Teatr jest miejscem magicznym. To właśnie w teatrze dziecko ma szansę rozwinąć nie tylko warsztatowe aspekty swojej osoby, ale także charakter i otwartość na drugiego człowieka.


Szczegóły i informacje:

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

telefon: 535 822 833

 

Akademia na Variete

Akrobacje, iluzja, żonglerka i Parady Potockiego. Akademia wystąpi podczas najbliższego pokazu "Variete" Fundacji Sztukmistrzów 29 marca o godzinie 19:00 na sali widowiskowej Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

            Nasi słuchacze zaprezentują scenę pod tytułem: "Kasander Literatem".Parady autorstwa Jana Potockiego to przykład nieszablonowego poczucia humoru opartego na niedomówieniach, sugestiach i podtekstach między bohaterami.

            „Variete” jest ciekawą propozycją na spędzenie sobotniego wieczoru. Zapraszamy w imieniu swoim oraz Fundacji Sztumistrzów.

 

 

fot. Patrycja Gąsiorowicz 

 

PARADY nie od parady!


Jan Potocki, autor  Parad, zapamiętany jest dzisiaj głównie, jako autor powieści Rękopis znaleziony w Saragossie, Parady napisał i wystawił latem 1792 roku, będąc gościem na zamku w Łańcucie, w rezydencji  swojej teściowej, księżnej marszałkowej Elżbiety z Czartoryskich Lubomirskiej. Parady  nazywane „dramatycznymi ekstrawagancjami”, są zbiorem krótkich, humorystycznych scenek z życia wyższych sfer, a także znakomitymi parodiami ówcześnie wystawianych sztuk.

Dla wykonawców Parady stanowią wspaniałą okazję do zaprezentowania pełnej gamy środków aktorskich. Są jedynym w swoim rodzaju sprawdzianem kondycji, umiejętności improwizacji i współpracy między aktorami na scenie.

Parady przygotowane pod okiem Jerzego Turowicza przez Słuchaczy Akademii Teatralno-Wokalnej, składają się z pięciu miniatur scenicznych: I. Gil zakochany; II. Kalendarz starych mężów; III. Podróż Kasandra do Indii; IV. Kasander literatem; V. Kasander demokratą, w których to występują bohaterowie charakterystyczni dla tego gatunku.

Wielu widzom spodoba się nieszablonowy typ poczucia humoru, jaki zawarty jest w tekście Parad, gdyż w dużej mierze oparty jest on na podtekstach, sugestiach i niedomówieniach między bohaterami, a to śmieszy zawsze, czyniąc ten tekst bardzo uniwersalnym.

ZAPRASZAMY na pokaz 22 lutego 2014 r., godz. 18.00, DK LSM, ul. Wallenroda 4a.

TEATRALNE FERIE w Akademii!

Młodzi Aktorzy nie nudzą się podczas ferii zimowych! 
Przekonaj się, że brak śniegu za oknem, będzie mniej doskwierał, jeśli przyjdziesz na zajęcia Młodych Aktorów, aż trzy razy w tygodniu! 

Akademia poprowadzi w czasie ferii zimowych, w dniach 20 - 22 i 27 - 29 stycznia 2014 r., cykl otwartych zajęć w grupach Młodzi Aktorzy!

Zapraszamy wszystkich naszych obecnych Słuchaczy, do częstszego uczestnictwa w zajęciach (tzn. w poniedziałki na 17.30-20.00, wtorki na 18.00-20.30 i środy  17.30-20.00).

Zaś kolegów i koleżanki, znajomych, chętnych i niezdecydowanych, słowem wszystkich, w wieku 7 - 15 lat, zainteresowanych przyłączeniem się do ATW, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr 535 822 833, w celu zgłoszenia chęci uczestnictwa w 2,5-godzinnych zajęciach otwartych podczas ferii.

KOT W BUTACH w wykonaniu Młodych Aktorów

W piątek 17 stycznia 2014 r. mamy zaszczyt zaprosić na wyjątkowe przedstawienie, które jest podsumowaniem intensywnej pracy, w jednej z grup Młodzi Aktorzy  (10-13 lat).

Premiera ich pierwszego, wspólnego spektaklu - Kot w butach, będzie wyjątkową okazją, żeby zobaczyć na własne oczy, jak wspaniale można rozwinąć skrzydła uczęszczając regularnie na zajęcia do ATW.

Talent plus zaangażowanie, równa się klucz do sukcesu, zwłaszcza na scenie!

Są bardzo młodzi, piekielnie zdolni i mają pasję, która daje im mnóstwo zabawy i satysfakcji.

Tego nie można przegapić! 

Pokaz odbędzie się 17.01.2014 r., o godz. 18.00,

w sali widowiskowej DK LSM, ul. Wallenroda 4a.

ZAPRASZAMY!     

 

12 STYCZNIA 2014 r. FINAŁ WOŚP!

Podobnie, jak w zeszłym roku, tak i w tym, ATW weźmie czynny udział w koncercie Finałowym WOŚP!

Tym razem, pokażemy muzyczne fragmenty spektaklu "Legenda o Czarciej Łapie".

Bądźcie z nami o 16.30 przed telewizorami, bądź w studiu TVP Info Lublin! Sie ma!

LEGENDA O CZARCIEJ ŁAPIE!

Nowa prapremierowa inscenizacja przygotowana przez ATW. W rolach: diabłów, diablików, sędziów, karczmarek, strażników i innych postaci - Nasi Słuchacze!
Warto zobaczyć i posłuchać, jak doskonale sobie poradzili!
Zapraszamy do naszej Galerii: http://www.atw.lublin.pl/multimedia/galeria
Kolejne spektakle już w 16 stycznia 2014 r.!
Szczegółowe informacje o terminach, godzinach i rezerwacjach na stronie Centrum Inicjatyw Artystycznych  http://cialublin.pl/
Zapraszamy!

BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA!

Jako nieliczni w regionie, a bodajże jedyni, wśród szkół, posiadamy oryginalną, niemiecką,  podłogę baletową! Nasi Słuchacze mają szansę doskonalić swoje umiejętności w profesjonalnych warunkach.

TEATRALNE FERIE Z ATW!

Drodzy Rodzice! Kochani Młodzi Aktorzy! Wychodząc na przeciw waszym oczekiwaniom, mamy propozycję na niezapomniane ferie w gronie przyjaciół. 

Zapraszamy na obóz warsztatowy dla grup Młodzi Aktorzy I i II (11 - 15 lat), który odbędzie się w dniach 19 - 25 stycznia 2013 r. w Janowie Lubelskim.

AKADEMIA KRĘCI!

Mimo przerwy wakacyjnej w zajęciach, Akademia nie próżnowała w te wakacje. W sierpniu br. zrealizowaliśmy dziecięcy teatr tv, na konkurs Telewizji Polskiej, z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Zezulinie. Przez trzy dni eksplorowaliśmy wspaniałe plenery Gminy Ludwin. Rejestracja spektaklu muzycznego "Kot w butach" była podsumowaniem rocznej pracy młodych adeptów sztuki aktorskiej, na warsztatach teatralnych, prowadzonych przez Akademię. Dziękujemy Pani Dyrektor Joannie Gąsior oraz Wójtowi Gminy Ludwin, za zaproszenie do tego wyjątkowego projektu. Mamy nadzieję, że dla młodych aktorów, była to wspaniała przygoda, a efekt końcowy satysfakcjonujący.

BRAWO MAGDA!, czyli Nasz Człowiek w Konkursie!

PEŁEN SUKCES!

III miejsce w konkursie i jedyna, wśród zwycięskich zespołów, nagroda indywidualna dla wykonawcy!

Wieść niesie, że Magda Stec zakwalifikowała się do Koncertu Finałowego Konkursu na Największe Przeboje Duetu Lipko-Dutkiewicz!!! 

Koncert odbędzie się 5 października br., godz. 16.00 - 18.00, w C.H. Lublin Plaza, przy ul. Lipowej 13.

ZAPRASZAMY! 

Gratulujemy i trzymamy kciuki, oby "Latawce, dmuchawce, wiatr", zawiodły ją prosto na podium! 

ZACZYNAMY NOWY ROK!

5-6 października 2013 r. ruszamy z kopyta do pracy! Czas zacząć nowy rok szkolny w grupach 16+!

Grupy zawodowe 16+ prosimy o pełną gotowość! Entuzjazm mile widziany:)

Zaś wszystkich nowych, chętnych, zainteresowanych, którzy nie mogli być na spotkaniu w poprzedni weekend, zapraszamy 5 października br., na godzinę 13.00, na  spotkanie organizacyjne, na którym przekażemy Wam wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zajęć w Akademii w roku szkolnym 2013/2014.

O 14.30 rozpoczną się zajęcia I roku, które potrwają do 17.30. Prosimy o zabranie wygodnego stroju oraz o przyniesienie maty, karimaty lub koca:) 

Przypominamy, że II rok rozpoczyna zajęcia o 10.30 z p. Mariolą Zagojską, a kończy o 18.00, zajęciami z Dyrektorem. Prosimy o przypomnienie sobie choreografii "Koterbskiej" oraz tekstu "Parad":)

Na koniec żart branżowy:

Które­goś wie­czo­ru Geor­ge Ber­nard Shaw przyszedł do teat­ru trochę spóźniony, już po roz­poczęciu spek­taklu. Pop­roszo­no go, by skiero­wał się do swo­jej loży i cicho zajął miejsce.

- A co, widzo­wie już śpią? - za­pytał Shaw. 

Do zobaczenia w weekend!

PRÓBNE ZAJĘCIA dla Młodych Aktorów!

Już dziś zapraszamy chętnych Młodych Aktorów, w przedziale wiekowym 9-15 lat, na:

                                BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE !!!

Czekamy na Was w najbliższą środę - 25 września 2013 r., o godzinie 17.30 do 20.00,  

w naszej nowej siedzibie, na II pietrze Pałacu Parysów, przy Pl. Wolności 2, w Lublinie.

Przyjdźcie z rodzicami i przekonajcie się sami, że warto się do nas zapisać:)

Rodzicu! My nie sprzedajemy gwoździ, a Ty nie kupujesz przysłowiowego "kota w worku". Zobacz, jak wyglądają zajęcia w Akademii, nic nie tracisz, a Twoje dziecko może wiele zyskać!

Szczegóły: 535 822 833

MŁODZI AKTORZY - CZAS ZACZĄĆ!

W najbliższą niedzielę - 15 września 2013 r., zaczynamy z nową energią, nowymi pomysłami i w nowej lokalizacji, cykl spotkań organizacyjnych dla grup Młodzi Aktorzy!

Na godzinę 11.00 zapraszamy MA I, czyli zeszłoroczną grupę (9-12 lat);

od 12.30 będziemy do dyspozycji grupy średniej, czyli MA II i wszystkich chętnych, w przedziale wiekowym 12+,

zaś na godzinę 14.00 zapraszamy nową najmłodszą grupę MA III (9-12 lat) oraz wszystkich zainteresowanych, którzy nie zdążyli się jeszcze zapisać, a chcą zacząć swoją przygodę z Akademią Teatralno-Wokalną.

Do zobaczenia, czekamy na II piętrze Pałacu Parysów, przy Pl. Wolności 2.

Kolejna Premiera! Tym razem czas na Młodych Aktorów!

UWAGA! To nie koniec pokazów premierowych w Akademii, tym razem swoje spektakle pokażą Młodzi Aktorzy!

Kto lubi tajemniczy świat baśni i bajek, odkryje "Kota w butach" i "Calineczkę", jakich dotąd nie znał! 

Już w najbliższy wtorek - 25 czerwca br., o godz. 17.30, w DDK Czechów, ul. Jana Kiepury 5a.


Zapraszamy!


PREMIERA! "PARADY" JANA POTOCKIEGO!

Akademia Teatralno - Wokalna Jerzego Turowicza w Lublinie, ma zaszczyt zaprosić na premierę spektaklu, pt. Parady, autorstwa kosmopolitycznego arystokraty i ekscentryka – Jana Nepomucena Potockiego (1761-1815).             

Spektakl został przygotowany przez Słuchaczy najstarszej grupy, na zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Za reżyserię i adaptację tekstu odpowiada dyrektor Akademii – Jerzy Turowicz.

Jan Potocki, zapamiętany jest dzisiaj głównie, jako autor powieści Rękopis znaleziony w SaragossieParady napisał i wystawił latem 1792 roku, będąc gościem na zamku w Łańcucie, w rezydencji swojej teściowej, księżnej marszałkowej Elżbiety z Czartoryskich Lubomirskiej. Parady nazywane „dramatycznymi ekstrawagancjami”, są zbiorem krótkich, humorystycznych scenek z życia wyższych sfer, a także znakomitymi parodiami ówcześnie wystawianych sztuk.

Dla wykonawców Parady stanowią wspaniałą okazję do zaprezentowania pełnej gamy środków aktorskich. Są jedynym w swoim rodzaju sprawdzianem kondycji, umiejętności improwizacji i współpracy między aktorami na scenie.

Parady przygotowane przez Słuchaczy ATW, składają się z pięciu miniatur scenicznych: I. Gil zakochany; II. Kalendarz starych mężów; III. Podróż Kasandra do Indii; IV. Kasander literatem; V. Kasander demokrata, w których to, występują bohaterowie charakterystyczni dla tego gatunku.

Mamy tu postać zacnego wytwórcy serów – Kasandra – pociesznego, statecznego męża i ojca zarazem, jest też postać młodego, urodziwego „buntownika z wyboru” pana Leandra, oczywiście nie mogło też zabraknąć zabawnego, niezbyt rozgarniętego, ale i przebiegłego sługi – Gila, a wszyscy oni walczą i spierają się ze sobą, w imię miłości do uroczej i ponętnej Zerzabelli - jedynej kobiety w tym towarzystwie, w którą w naszej realizacji wcieli się, aż cztery adeptki (!).

Całemu przedstawieniu przygląda się z atencją sama Anna Teofila, hrabina Sewerynowa z książąt Sapiehów Potocka wraz ze swoimi dwórkami.

Myślę, że wielu widzom spodoba się nieszablonowy typ poczucia humoru, jaki zawarty jest w tekście Parad, gdyż w dużej mierze oparty jest on na podtekstach, sugestiach i niedomówieniach między bohaterami, a to śmieszy zawsze, czyniąc ten tekst bardzo uniwersalnym.

W inscenizacji nie brakuje stylowej muzyki z epoki oraz interesujących rozwiązań choreograficznych autorstwa Izabeli Krupki, a także ciekawych, niewspółczesnych kostiumów.

Premiera 22 czerwca 2013 r., godz. 18.00, w DDK LSM, ul. Konrada Wallenroda 4a.

Serdecznie zapraszamy! 

Akademia podczas Nocy Kultury! Poczuj z nami Energię Miasta!

W najbliższą sobotę (8 czerwca), o godzinie 19:00, na scenie II LO, pokażemy spektakl muzyczny - "Karuzela z piosenkami. Koterbska/Grodzieńska"!  

Młodzi wykonawcy zaprezentują dziesięć, specjalnie wybranych na tę okazję, utworów z repertuaru Marii Koterbskiej, okraszonych zabawnymi "scenkami z życia" autorstwa Stefanii Grodzieńskiej. 

Zobaczysz pełną ciekawych figur choreografię autorstwa Agaty Żółtowskiej,  usłyszysz zabawne i nostalgiczne piosenki, zaśpiewane na żywo, przy akompaniamencie znakomitej pianistki - Alesji Aleksandrowicz. Rozbawią cię do rozpuku pełne humoru i zaskakujących point scenki aktorskie. 

Wśród piosenek, składających się na spektakl można znaleźć takie szlagiery, jak: Augustowskie noce, Brzydula i rudzielec, Serduszko puka, Parasolki, czy Rudy rydz oraz te mniej znane, nieco zapomniane już utwory: Chłopcy z obcych mórz, Karuzela, czy Praczki z Portugalii.

Przypomnisz sobie wspaniałą twórczość satyryczną Stefanii Grodzieńskiej, m.in. słynną "Szczotkę".

W spektaklu udział biorą: Katarzyna Babicz, Karolina Ćwirta, Małgorzata Krupa, Bartłomiej Mitura, Bartosz Pietrzyk, Monika Rulka, Jakub Ryczek, Diana Sawulska, Małgorzata Skotnicka, Magda Stec, Maja Szydłowska oraz Adrianna Tylus.

Pokaz trwa 60 min. i ma charakter spektaklu rodzinnego. 

Sobota, 8 czerwca 2013 r., godz. 19:00, II LO, ul. Ogrodowa 16!

Poczuj z nami energię lat 50-tych i 60-tych. ZAPRASZAMY!!!

UWAGA ! ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ!

1 czerwca 2013 r. rusza nabór na nowy rok szkolny 2013/2014 w Akademii! 

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się mailowo, bądź telefonicznie. Szczegóły dotyczące rekrutacji pod nr tel. 535 822 833

Ilość miejsc ograniczona! Zapisz się już dzisiaj do wybranej grupy wiekowej!  

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO SIĘ DO NAS ZAPISAĆ!

1. Bycie Słuchaczem ATW, to coś więcej, niż tylko uczestnictwo w cotygodniowych zajęciach i szkolenie własnego warsztatu aktorsko-wokalnego.

Jednym z naszych nadrzędnych celów, jest umożliwianie Słuchaczom praktyki na scenie, estradzie, w telewizji, radiu, podczas castingów do filmów – i wszędzie tam, gdzie mogą zweryfikować nabyte na zajęciach umiejętności, a także zdobyć bezcenne doświadczenie zawodowe.

2. Stawiamy duży nacisk na promocję naszych Słuchaczy. W niespełna dwa lata działalności, Akademia tworzy, bądź współtworzy i pokazuje szerszej publiczności: spektakl muzyczny – Gwiazdą Być…; bajkę dla najmłodszych – Kozucha Kłamczucha; spektakl rodzinny – Kajtuś Czarodziej; bajkę muzyczną – Kopciuszek, widowisko muzyczne – Karuzela z piosenkami w oparciu o utwory Marii Koterbskiej oraz teksty satyryczne Stefanii Grodzieńskiej oraz Parady autorstwa Jana Potockiego, nad którymi właśnie pracuje grupa zawodowa. W przygotowaniu są obecnie: Kot w butach i Calineczka – bajki realizowane przez obie grupy Młodych Aktorów. Pokazy wkrótce!

Spektakle prezentowane w ramach sceny szkolnej, to zarówno kameralne formy, jak i kilkunastoosobowe wydarzenia, realizowane we współpracy z innymi instytucjami.

3. Dajemy możliwość spróbowania swoich sił, na różnego typu polach działalności zawodowej, dzięki współpracy z instytucjami tj.: Filharmonia Lubelska, Radio Lublin, TVP Lublin, Centrum Inicjatyw Artystycznych, DDK LSM, DDK Czechów, DDK Bronowice, co ważne, lista ta stale się powiększa.

4. Jesteśmy zapraszani do wzięcia udział w ważnych wydarzeniach i imprezach, które na stałe wpisały się już w kulturalny kalendarz Lublina, m.in. Noc Kultury, VIP-y Dzieciom, Zwierciadła Zamoy 2013.

5. Nasi podopieczni uczestniczyli m.in. w nagraniu programu Poranek Info dla TVP, występowali z własnym programem na scenie WOŚP, podczas tegorocznego finału akcji, pokazali spektakl muzyczny Gwiazdą Być… podczas Międzynarodowego Dnia Teatru, byli konferansjerami na Global Village - organizowanej przez AISEC Polska, brali udział w nagraniu słuchowiska radiowego pt. Zabawy kontrolowane w Radiu Lublin.

UWAGA! UWAGA! PREMIERA!

I bal się zaczął...

Zapraszamy na premierowy pokaz spektaklu muzycznego grupy zawodowej, pt.: "Karuzela z piosenkami. Koterbska/Grodzieńska"to dziesięć, specjalnie wybranych na tę okazję, utworów z repertuaru Marii Koterbskiej, okraszonych zabawnymi "scenkami z życia" autorstwa Stefanii Grodzieńskiej. 

Premiera już dzisiaj o godz. 19:00, w Auli Instytutu Pedagogiki UMCS, przy ul. Narutowicza 12.

W spektaklu udział biorą: Katarzyna Babicz, Karolina Ćwirta, Małgorzata Krupa, Bartłomiej Mitura, Bartosz Pietrzyk, Monika Rulka, Jakub Ryczek, Diana Sawulska, Małgorzata Skotnicka, Magda Stec, Maja Szydłowska oraz Adrianna Tylus.

Serdecznie zapraszamy (nie tylko) wszystkie Mamy! 

Uwaga! Konkurs piosenki nie tylko aktorskiej!

 Nasz Słuchacz Bartosz Pietrzyk zakwalifikował się do Finału Konkursu Open Stage KULturalia 2013!

Bartek będzie wykonywał piosenkę aktorską, utwór z musicalu Nędznicy - Kramu tego Pan.

Finał odbędzie się w poniedziałek 13 maja o godz. 19:00!

https://www.facebook.com/events/165503786944787/

Serdecznie zapraszamy do kibicowania i wspierania Uczestników!

 

Debata "Teatr młodych" w TVP Lublin

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na debatę na temat "Teatru młodych", która odbędzie się dzisiaj o godzinie 14:00, w studiu TVP Lublin, przy ul. Raabego 2. 

Debata zorganizowana jest w ramach rozpoczynających się właśnie X Spotkań Teatralnych "Zwierciadła" Zamoy 2013, w których Akademia bierze udział w charakterze składu jury głównego i jury młodzieżowego oraz fundatora nagród.

Gościem - ekspertem zaproszonym do dyskusji jest m.in. Dyrektor Jerzy Turowicz. Moderatorem będzie Józef Szopiński.

Rozmowa zapowiada się niezwykle ciekawie, zapraszamy zatem do wspólnej dyskusji! 

ATW na Targach EDUKACJA 2013!

Uczniu! Maturzysto! Studencie!

Przyjdź na nasze stoisko (nr 19), na targach edukacyjnych, które odbędą się w dniach 26-27 marca 2013 w Lublinie. Jest to niepowtarzalna okazja, by zasięgnąć informacji na temat Akademii u źródła.

Wstęp na targi jest wolny! Zapraszamy w godzinach 9-16!

Z ostatniej chwili, o tym że...

...warto czasem pójść na przesłuchanie!

Śpieszymy donieść, że nasza Słuchaczka Katarzyna Babicz dostała angaż w Teatrze Kameralnym w Lublinie. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy oraz wielu udanych premier!

Mateusz Majcher czyta książkę w Radiu Lublin!

Drodzy sympatycy ATW! Zwłaszcza Ci, którzy są fanami talentu naszego słuchacza Mateusza Majchera, (który dał się poznać szerszej publiczności, znakomita rolą tytułową, w spektaklu "Kajtuś Czarodziej"), już dziś zachęcamy do śledzenia audycji "Jasiek" w sobotnie poranki między godziną 8 a 10, na antenie Radia Lublin, gdzie można będzie posłuchać audiobooka nagranego przez tego utalentowanego Młodego Aktora! 

Zapraszamy wszystkich do wysłuchania jego znakomitej interpretacji. 

Młodzi Aktorzy praktykują w Radiu Lublin!

Kto jeszcze dzisiaj pamięta coś takiego, jak zakładowe zabawy choinkowe? 

Luty zaczął się w Akademii od przygody z radiem, jaka mięli okazję przeżyć nasi młodsi słuchacze. Reportaż radiowy to trudna sztuka, trzeba opanować tremę, która może zacisnąć nam gardło, mówić wyraźnie i pełnym głosem, umiejętnie posługiwać się mikrofonem studyjnym, a do tego wykazać się zdolnościami aktorskimi, przy interpretacji tekstu. O tym, czy nasi Młodzi Aktorzy dali sobie radę z tym zadaniem, można się przekonać słuchając reportażu Mirosława Majewskiego - "Zabawy kontrolowane" w Radiu Lublin, do czego gorąco wszystkich zachęcamy.

http://moje.radio.lublin.pl/07-02-2013-reportaz-cafe-reportaz-miroslawa-majewskiego-zabawy-kontrolowane.html  

Sądząc po słowach uznania dla naszych Słuchaczy, będziemy pewnie jeszcze informować o współpracy ATW z Radiem Lublin.