Aktualności

Akademia życzy Wesołych Świąt!

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który przemija, pełen teatralnych wrażeń! Wszystkim pracownikom, współpracownikom, Słuchaczom Akademii i ich rodzinom oraz naszym przyjaciołom życzymy najpiękniejszych Świąt!

Najmłodsi Aktorzy - rusza nowa grupa!

Nowość w naszej ofercie - zajęcia dla "Najmłodszych Aktorów", którzy chcą stawiać pierwsze kroki na scenie! Zapraszamy dzieci w wieku 6 - 8 lat na zajęcia teatralno-wokalno-taneczne, dostosowane do wieku i potrzeb młodego artysty. Raz w tygodniu, w PONIEDZIAŁEK proponujemy dziaciakom spotkanie z teatrem, tańcem i śpiewem - do dzieła! Wystarczy przesłać nam wypełniony formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie atw.lublin.pl w zakładce REKRUTACJA i rozpocząć fantastyczną przygodę sceniczną w świetle jupiterów! Pierwsze zajęcia są BEZPŁATNE.

START: Listopad 2017

DZIEŃ: raz w tygodniu - PONIEDZIAŁEK

GODZINA: 17.30 - 19.00

ZAPRASZAMY!

Na jednej scenie z gwiazdami - wspomnienie z wakacji

 

Fot. Jacek Sadowski

W ramach obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin w dniach 14-16 lipca oraz 21-22 września na Zamku Lubelskim odbyła się widowiskowa adaptacja powieści „Pogrom w przyszły wtorek” Marcina Wrońskiego zrealizowana przez Fundację Sceny InVitro oraz Venę Art. Akademia miała również swój udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu – na scenie obok Przemysława Sadowskiego, Mirosława Zbrojewicza, Matyldy Damięckiej, Agnieszki Wielgosz oraz aktorów scen lubelskich wystąpili nasi słuchacze grup Młodzi Aktorzy oraz adepci grup 16+.  

Była to niezwykła przygoda, za którą bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom, reżyserom oraz każdej dobrej duszy, która przyczyniła się do powstania kinoteatru z komisarzem Maciejewskim. 

Rusza grupa ADEPCI ATW! Ostatnie wolne miejsca!

Fot. Magdalena Wójcik

Trwa rekrutacja do grup "ADEPCI ATW" - zajęcia zaczynamy już w najbliższy weekend 7-8 października! Jeżeli masz ukończone 16 lat, teatr to Twoja pasja, chcesz być na scenie, rozwijać się i pokazać światu swój talent - jesteśmy szkołą dla Ciebie!

W programie aż 40 godzin zajęć - elementarne zadania aktorskie, taniec i ruch sceniczny, emisja głosu, interpretacja prozy i wiersza oraz dykcja. Czekamy na Ciebie! (ilość miejsc ograniczona) Plan zajęć oraz formularz zgłoszeniowy dostępny w zakładce REKRUTACJA.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 535-822-833.

"Legenda o czarciej łapie" inaczej...

Fot. Magdalena Wójcik (nieoceniona jak zawsze)

Emocje po premierze napisanej i wyreżyserowanej przez Jerzego Turowicza "Legendzie o czarciej łapie", zrealizowanej z Teatrem Muzycznym jeszcze nie opadły, a tu kolejna odsłona znanej, lubelskiej historii. 17 sierpnia przed Trybunałem Koronnym w Lublinie odbył się spektakl przygotowany przez grupę improwizacyjną - Poławiacze Pereł Improv Teatr, w którym gościnnie wystąpiła związana z Akademią Magda Stec oraz nasi wspaniali Słuchacze z grup Młodzi Aktorzy oraz Adepci ATW. Kto nie był - niech żałuje! Kolejny spektakl już 25 września na Placu Litewskim. Gratulujemy kolejnych sukcesów i tak trzymać!  

"Za kratą są zielone drzewa" - nasi Słuchacze na planie filmowym

Fot. Rafał Gawrylak

22 września miała miejsce premiera filmu "Za kratą są zielone drzewa" - w Muzeum Lubelskim na Zamku. Opowiada on historię życia i twórczości Grażyny Chrostowskiej - poetki pochodzącej z Lublina. W tej roli słuchaczka Akademii Wiktoria Dudek. Na ekranie można było zobaczyć również jej koleżanki i kolegów z grup Młodzi Aktorzy oraz Adepci ATW. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Rekrutacja 2017/2018

Informujemy, że rozpoczynamy REKRUTACJĘ na nowy rok szkolny 2017/18 w Akademii!

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcą rozwijać swój talent, grać na scenie, tańczyć, śpiewać i przeżyć z Nami wspaniałą teatralną przygodę. 
 
Zajęcia w grupach Młodzi Aktorzy (dzieci i młodzież od 8 do 16 roku życia) ruszają już od 11 września! Jedyne co trzeba zrobić, to przesłać Nam formularz zgłoszeniowy dostępny na Naszej stronie w zakładce REKRUTACJA.
 
Zajęcia w grupach Adepci ATW ruszają od października!
 
Nie ma na co czekać! Pierwsze zajęcia są bezpłatne - można przyjść i na własnej skórze przekonać się, że jesteśmy placówką dla Was!
 
Wszelkie informacje pod numerem telefonu - 535-822-833!
 
ZAPRASZAMY!

"Mamma Mia! - musicalowa podróż dookoła świata"

Serdecznie zapraszamy na koncert „Mamma mia! – musicalowa podróż dookoła świata” w wykonaniu słuchaczy II roku! Premiera koncertu odbyła się podczas tegorocznej Nocy Kultury.

Nasi słuchacze przeniosą widzów w świat musicali, prezentując takie utwory jak: „Letnia miłość” (GREASE), „Wyśniłam sen” (NĘDZNICY), „Gdybym był bogaty” (SKRZYPEK NA DACHU), „On tak ładnie kradnie” (HALLO SZPICBRÓDKA) i wiele, wiele innych! Nie może Was tam zabraknąć!

Przygotowanie wokalne: Jakub Gąska
Choreografia: Agata Żółtowska
Akompaniament: Dariusz Kwiatkowski

DATA: 11.06.2017
MIEJSCE: Krakowskie Przedmieście 36
GODZINA: 19.00 
BILETY: 10 zł

Zapraszamy do telefonicznej rezerwacji miejsc pod numerem tel. 535 822 833

Czarcia premiera Teatru Muzycznego w Lublinie i Akademii

Chociaż na zewnątrz zimno i mokro - u Nas przedpremierowa gorączka! Już 13 maja premiera spektaklu "Legenda o Czarciej Łapie", którą realizuje Teatr Muzyczny w Lublinie i w której bierzemy udział. Autorem tekstu i reżyserem jest Jerzy Turowicz - założyciel i dyrektor Akademii, zaś choreografią do spektaklu zajęła się współpracująca z Nami Izabela Krupka! Ale to nie koniec niespodzianek - rolę Wojtka gra słuchacz I ROKU Akademii - Janek Zegar, a jednego z diablików słuchacz grupy Młodzi Aktorzy - Dawid Geworgjan. Trzymamy kciuki i zapraszamy wszystkich baaaaardzo serdecznie!

Międzynarodowy Dzień Teatru z Rodziną Dulskich

ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU!

„Moralność pani Dulskiej” to jedna z najlepszych polskich komedii z rewelacyjnie napisanymi rolami. Połączenie elementów komedii i tragedii sprawia, że jest to utwór z niezwykłym, błyskotliwym poczuciem humoru, ale także swoiste zwierciadło, w którym możemy przeglądać się ze swoimi słabościami i przywarami niezwykle trafnie piętnowanymi przez autorkę.

„Tragifarsę kołtuńską” z początku ubiegłego wieku można nazwać sztuka współczesną, bo we współczesnym świecie również znajdziemy wyznawców teorii Dulskiej: „Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział”.

Reżyseria: Jerzy Turowicz

Choreografia: Izabela Krupka

Występują: słuchacze i absolwenci Akademii Teatralno-Wokalnej - Wiktoria Dudek, Wiktoria Glińska, Diana Grzeszek, Kaja Grzybowska, Bartosz Pietrzyk, Marcelina Przykaza, Michał Remiszewski, Monika Rulka, Magda Stec, Adrianna Tylus.

Bilety 12zł/10zł (ulgowy: uczniowie, studenci, emeryci)

Rezerwacje: tel. 535 822 833
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.