Kadra

Jerzy Turowicz

założyciel Akademii, aktor, reżyser i pedagog teatralny

Absolwent krakowskiej PWST (1978). Związany przez wiele lat z Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie oraz Teatrem im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. W latach 80-tych był dyrektorem artystycznym Młodzieżowego Teatru Inicjatyw, gdzie zdobył doświadczenie w pracy z młodymi adeptami sztuki aktorskiej. W 1992 roku związał się z Teatrem Muzycznym w Lublinie, najpierw jako aktor, później reżyser i konsultant programowy. Współtworzył wiele spektakli, które grane są z powodzeniem do dzisiaj, np. Kajtuś Czarodziej we współpracy z Filharmonią Lubelską. Jest autorem sztuk teatralnych m.in. Różowe okulary oraz adaptacji bajek tj. Kozucha Kłamczucha, Czerwony Kapturek, czy Kopciuszek - granej obecnie w sali widowiskowej Centrum Kongresowego UP. Ma też na koncie kilka ról telewizyjnych m.in. w serialu Policjanci, Graczykowie. Posiada liczne nagrody i odznaczenia, w tym - Srebrny Krzyż Zasługi.

Magda Stec

Animator kultury, instruktor teatralny, aktor estrady

Od 1999 związana zawodowo z Teatrem "Otwartym", gdzie już w wieku 13 lat grała w spektaklach pod tytułem „Calineczka” 'i „Kot w butach”. W 2005 razem z artystami scen lubelskich, zagrała w spektaklu pod tytułem „Kopciuszek”, gdzie stworzyła tytułową postać. W 2011 dołączyła do ekipy Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza, można ją było zobaczyć w wielu spektaklach muzyczno – tanecznych, a ostatnio w „Moralności Pani Dulskiej” gdzie wcieliła się w główna bohaterkę. Od 4 lat związana z Centrum Inicjatyw Artystycznych, gdzie gra w bajkach dla dzieci m.in. "Kajtuś Czarodziej", "Kozucha Klamczucha" czy "Czarcia Łapa". Zajęcia z dziećmi to jej pasja, jak sama mówi "dająca jej satysfakcję równie dużą co granie na scenie".

 Daniel Dobosz

 Aktor, pedagog, animator kultury

Absolwent krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (2010). Grał w niezależnych filmach Filipa Rudnickiego (Nędza) oraz Adama Uryniaka (Podglądacz), zagrał też w filmie dyplomowym studenta PWSFTviT Przemysława Brynkiewicza Outside/Song. Rolą Jokera/Kalibana w spektaklu "Na końcu łańcucha" w reż. Evy Rysovej w Teatrze im. Juliusza Osterwy w 2012 roku zadebiutował na deskach instytucjonalnego teatru. Na lubelskiej scenie zagrał m.in. Nikołaja w Płatonowie, Chłopca w Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł czy Korowiowa w Mistrzu i Małgorzacie.

Agata Żółtowska

tancerka, choreografka, pedagog tańca

Absolwentka pedagogiki UMCS w Lublinie, ze specjalnością choreograficzną. Obecnie wykładowca ruchu scenicznego na UMCS, na kierunku: Jazz i Muzyka Rozrywkowa w Instytucie Wychowania Artystycznego w Lublinie, a także nauczyciel tańca na Studiach Podyplomowych, na kierunku: Artystyczne Formy Edukacji Ruchowej. Do niedawna tancerka baletu (koryfej) w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Współpracuje ponadto z Polską Akademią Sportu oraz Centrum Rozwoju Dziecka, jako instruktor tańca i choreograf. Od wielu lat prowadzi zajęcia z tańca klasycznego, jest choreografką ogniska baletowego przy DK Czechów. Uczestniczka wielu warsztatów i szkoleń dla tancerzy m.in. kompozycji i choreografii u Ewy Wycichowskiej.

Dorota Szostak-Gąska

śpiewaczka operowa, pedagog śpiewu

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego (dyplom z wyróżnieniem , głos - sopran pinto). Stypendystka Istituto Superiore di Studi Musicali "Achille Peri" w Reggio Emilia we Włoszech, a także Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Debiutowała jako Dydona w operze Dydona i Eneasz H. Purcella w Operze Nova w Bydgoszczy. Brała udział w V Festiwalu Wokalnym Belcanto 2007 w Nałęczowie, gdzie otrzymała nagrodę specjalną, a także w Festiwalu Operowo-Operetkowym w Inowrocławiu, Festiwalu Face to Face w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Zajmuje się również pracą pedagogiczną, prowadząc klasę śpiewu solowego w Szkole Muzycznej I i II st. w Lublinie. Ukończyła Mistrzowskie Kursy Wokalne prowadzone przez wybitne maestry m.in. Helenę Łazarską oraz I Profesjonalny Kurs Interpretacji Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krynicy Zdroju.

Jakub Gąska

śpiewak operowy, pedagog śpiewu

Tenor. Urodził się w Lublinie, gdzie ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. w klasie trąbki. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Ewy Iżykowskiej. Stypendysta Istituto Superiore di Studi Musicali „Achille Peri” w Reggio Emilia we Włoszech oraz stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Występował na wielu prestiżowych scenach polskich, prezentując się w repertuarze zarówno operowym, operetkowym, jak i oratoryjnym i pieśniarskim. Zajmuje się również pracą pedagogiczną prowadząc klasę śpiewu solowego w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie.